Jump to content

Welcome back

This is a new trip

Sign in to follow this  
-TheChosenOne-

Idei Noi -> O Privire Cu O Parere Daca E Sa Adaugam Cv Nou De Aici Xd

Recommended Posts

Pentru Zombi:

----------------------

1) Confuse Bomb: (extra item) humanii care iau aceasta bomba vad pentru o perioada scurta zombii ca pe niste humani (avantajul human -> zm nu vor avea arma ci doar lama, deci o oarecare distingere);

Jos la attach file -> click get source (pentru plugin) https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=170073?t=170073

2) Knife Blink: (extra item)Zombii prind viteza spre un human la o distanta nu foarte mare si il infecteaza/omoara pe loc (infectia depinde de armura) daca il nimereste, cam asa ceva...oricum mai mult util celor in level mic fara speed vs cei mari in lvl;

Jos la attach file -> https://forums.alliedmods.net/showpost.php?p=671040&postcount=1118?p=671040&postcount=1118

3) Burning zombi: (clasa de zombi) din cate am citit acesta arde (fara a folosi vreo abilitate) si face damage in jurul sau, totusi cand intra in apa i se activeaza zombi madness si ii dispare damage-ul facut de foc, totusi acest madness este cu o limita in apa, dupa ia damage serios daca nu iese din apa;

Jos la attach file -> https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=149417?t=149417

4) Blink zombi: (clasa de zombi) dupa cum scrie in linkul de mai jos in descriere, acest zombi se teleporteaza la cativa metrii (poate fi setat) lucru care ar fi util uneori zic eu dar cu limita de metrii, si da un flash instantaneu humanilor (secundele pot fi setate) in momentul teleportului, totusi nu strica sa fie ca dummy (clone) cu 2-3 teleporturi doar;

Jos la attach file -> https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=149245?t=149245

5) Brute Mother: (clasa se zombi) acest zombi poate regenera alti zombi nu foarte rapid dar ii regenereaza acolo :)) (poate va fi primul zombi care ia smokerul la hp, deoarece regenerand isi da din propiul hp, poate hp sau sa fie 7k :-??) folosind butonul "USE" (adica E)

Jos la attach file -> https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=149212?t=149212

Extra items:

------------

1) si 2) deja puse la zombi mai sus

3) Deadly Shot: un "aim" cu care sa dai doar head timp de cateva secunde 5/10 (limita 1 pe runda pentru fiecare player) preÈ› 15/20c (adaug ca n-ar strica sa fie interzis la VIPs, din cauza avantajului de dmg + arme cu damage ridicat, sau putem baga :D);

Jos la attach file -> https://forums.alliedmods.net/showpost.php?p=1617721&postcount=7?p=1617721&postcount=7

4) Acest "Deadly Shot" (lovitura mortala) imi da o idee de arma noua la extra item sau VIP, 1 singura pe runda pe cap de player, 3/4 maxim pe runda pentru humani! Designul nu conteaza (bazooka, awp, pusca, shotgun) dar faza e ca iti dă damage undeva la 7/8k indifenrent de tinta (cap, piept, brat, picior, stomac) si te omoara din prima, dezavantaj, ai ratat, ai dat credite degeaba (pret undeva la 25c poate)

ATENTIE: interzisa ca laserul la Modul Nemesis!

(nu am plugin, deoarece asta e inventata si stiu ca se poate da dmg oricat la arma (gen awp VIP) pe lovitura, dar netinand cont aici de tinta (cap, piept si restu de mai sus)

5) este 2) de la Humani;

Pentru Humani:

---------------

1) daca poate fi modificata ca o a 4-a grenada, zm atinsi de ea for avea hp-ul vizibil humanului lansator (al grenazii)

Jos la attach file -> https://forums.alliedmods.net/showpost.php?p=1617911&postcount=5?p=1617911&postcount=5

2) Gas mask: te face imun la -infection bomb- (tactica chosen one mai nou pe server spusa de unii playeri) :))

Jos la attach file -> https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=179410?t=179410

***Valabila la Extra Items!***

Other:

---------------

1) Happy Hour: odata pe zi timp de ora playerii normali (fara VIP adica) fac 1c la 150/200 mai putin damage dat zombiilor

Jos la attach file -> (daca poate fi modificat...) https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=137988?t=137988

2) Plagune/Swarm/Last Human sa fie imuni ca Supravietuitorul la lovitura zombiilor, gen sa nu te mai opreasca, e deajuns de nasol cand esti ultimul si ai vreo 10/15 zm dupa tine, mori de nervi mai ales cand te prinde un dela de lvl 1 in gheare mici (click mouse 1) si te prind si restu dupa...

Parerile Pro/Contra sa aive si un mic argument dedesupt,

Multumesc!

Rider, am obs ca zice ceva de o verziune Zp.0.5, sper sa nu-mi zici ca nu merg pe sv tau :))

1 - A mai fost sugerat de mine

4 - PRO - Ar trebui aşa ceva, însă acest zm are şi dezavantaje pentru human, gen stai într-o gaură cu lm, vin eu şi pam mă teleportez în spatele tău astfel trecând de lm, deci avantaj zm, dezavantaj human, însă având atâtea power humani, zic că ar merge însă modificat să aibe ceva gen să nu se poată teleporta peste obstacole.

Gen: Vei putea trece prin pereţi, prin pământ, zid etc: se va crea unele mici dezavantaje în joc, şi se va strica buna funcţionare a jocului.

Încă ceva să nu crezi că descurajez acest zm, însă asta aş putea face eu cu acest zm, şi am zis de ce să nu zic şi mai departe;)

5 - Este bun însă ai uitat să precizez un lucru, acest zombi are şi abilitatea ca atunci când oferă hp, altor zm, primeşte în schimbi credite adică ammo packs, primeşti ceva gen la 200 heal oferit - 1 credit aşa este el setat însă se poate modifica ;)

Cred că ar fi bun acest zm, însă level mare în loc la dragon sau alt zm, ceva gen să nu folosească oricine acest zm un 21 - 22 la level

Sau level mic dar să fie modificat astfel încât la 750 hp oferit primeşti un credit, şi să se adauge la clasele inferioare fără puteri, astfel vor avea şi acei zm mici ceva nou, şi îi vor ajuta să facă level mai repede.

1 - Happy Hour ar suna bine

Cam atat.

Edit (by chose): pentru teleport da, ma gandeam sa fie ca human, sa puna tinta doar printre obstacole (gen gratii) nu sa treaca ca dummy prin ele

Cat despre healer da am uitat sa precizez aia

Nu am comentat la ce lvl sa fie deoarece rider le da la ce lvl doreste,

1. contra - nu-i vad rostul; Cand vad ca imi iau HE, deja e clar ca nu vad bine si trebuie sa ma feresc, mai ales de cei cu lama in mana

2. contra - l-am vazut pe prea multe sv, mi se pare prea comun. (desi este destul de folositor din ce-am vazut ,eu nefolosindu-l)

3. pro - suna destul de interesant

4. contra - nu stiu cat de ok ar fi tp la zm, ma gandesc ca hartile ar fi pline de lm-uri pe lung pt a nu se tp vreun zm in spatele tau..

5. pro - idem 3, avem nevoie de zm.

6. Deadly shot  - absolut contra - oamenii sunt deja destul de puternici, mai ales acum cu armele astea noi [pe care app rider, eu zic ca ar trebui sa faci ceva cu ele, au cam mult dmg (golden)] + codatii care ne pot duce in eroare ft usor cu deadlyshot  ul asta.

7. Humani - doar gas mask mi se pare interesant - dar sa coste aproape cat o infection bmb  ca sa nu cump toti & sa se iroseasca he uri.

8. Happy Hour pro ! iti dai seama - dar nu noaptea cand sv-ul este deseori nesupravegheat.

9. Imunitatea supravietuitorului ..cum vreti voi - fara ea nimeni nu il mai prinde & si asa de ft multe ori scapa si se ascunde & la revedere, eu zic ca este un dezavantaj destul de folositor dar n-ar strica nici sa putem scapa mai usor de o hoarda de jucatori infometata dupa credite > :) , ca si asa maj dintre noi prinde Surv odata la ceva timp 

Edit by chose: chestia cu happy hour sa fie pe la pranz sau la 7/8 seara, dar nu mai mult de o ora pe zi

Edited by -TheChosenOne-

Castravete, la 9 ma refeream la player normal sa aive imunitatea aia la atingere ca supravietuitrul, vb ta cu hoarda aia de zm, ai vazut ca e greu sa fii ultimul, fugi, scapi, si te tine un dela mic in gheara rapizi, cum sa nu-ti pice ceru-n cap :)) macar pt ultimul human daca nu pt toti... :-?? Da oricum nu va modifica asta..

Castravete, la 9 ma refeream la player normal sa aive imunitatea aia la atingere ca supravietuitrul, vb ta cu hoarda aia de zm, ai vazut ca e greu sa fii ultimul, fugi, scapi, si te tine un dela mic in gheara rapizi, cum sa nu-ti pice ceru-n cap :)) macar pt ultimul human daca nu pt toti... :-?? Da oricum nu va modifica asta..

acel ultim human (batman) care doarme dupa laser sau face o multime de credite tot de dupa laser ? Sau te referi la tine care mai ai nevoie de ceva in plus sa poti freca jocul cu laserele pe lung + vip + armura

Offf, deasta joc eu doar dimineata cand nu sunt multi playeri, va luati de mine cand pun lm pe lung in harti inguste unde n-ai spatiu de fuga (la cum se facea azi gramada si de 15-20zm..)

Nu-i vina mea ca aia de lvl 1 se duc tinta in lm, azi era sv plin de ei

Nu era pt mn, eu cu screamer o sa stau mereu de acum

Ideea era pt zm mai micuti, poate la lvl 10 :-?? .. Lvl 8,

Cat despre armura la VIP poti intreba si pe altii, eu ma vindec si de 8 ori intr-o runda, deci cu sau fara tot aia-mi cam e...

Ehh, nu mai fac sugestii ca n-are rost

Lock.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this