Jump to content

Welcome back

This is a new trip

Sign in to follow this  
Bastianu "xNk"

Sugestii Pentru A Face Jocul Mai Placut

Recommended Posts

1)Scoaterea puterilor de la zombie la modurile Sniper si Survivor ;

De Ce ? Va spun eu , la modul Sniper , pe lângă ca ai 450hp nu te ataca nimeni , doar tipa un acream , trage un tank si un spitter , te trage afara un smoker si nu ai nici o sansa. iar la modul Survivor daca te agata un smoker ești ca si mort , eu cred ca la acest mod acel om norocos trebuie sa facă credite având in vedere ca , când zm îți provoacă damage nu primește credit/e.

2) Scoaterea puterii cu lăcuste ( a mai fost pusa dar o pun si eu ) ;

De Ce ? Va spun eu , provoacă unui zm un mic damage iar la om un mare lag ;

3) Scoaterea armei " Aeolis " pentru ca are un bug si anume ca ia cele 10credite dar nu îți da arma ( cel puțin pana rider va avea timp sa o repare ) ;

4) Daca se poate , adăugarea in regulament a acestei reguli : " (Smoker) După ce ai infectat un om tragandu-l dai drumul ! " alaturi de sanctiuni ;

5) Un plugin cu care ținând tinta pe laser sa apăra câteva detalii ( Exemplu : HP , Posesor ) , asta ar putea ajuta adminii in spargerea laserului pus in locuri nepermise nebazandune pe spusele jucătorilor ;

6) Zm de lvl 1-7 ( cei fara puteri sa aibă viață mai multa )

De Ce ? Va spun eu , pentru ca , la început de runda este ales de obicei un zm de nivel mic care nu are nici o șansă sa infecteze . Macar cu 1k-1.5k sa se mărească

Eu unul nu găsesc nimic rău in sugestiile astea...argumentativa părerea , nu aruncați doar pro/contra pentru un post in plus.

P.S : Huh...am facut-o si pe asta :)

Edited by xNk

1 nu sunt de acord zm numai au nici o sansa daca nu au puteri 

2 sunt de acord ca face mult lag 

3 daca are bug o sa se ocupe unchiul rider

4 tine de bun simt daca alti jucatori nu il au este treaba lor 

5 sunt de acord 

La aeolis daca apesi pe Q ti-o da . Am sa o rezolv si pe aia .

Cum a zis si Funky doar 5 si 2.

+ Repararea armelor vip,cand le arunci jos sa le ai runda viitoare (daca apuci sa faci treaba asta) de exemplu awp-ul are skinul celui de la modul sniper si dmg de 80-100 poate 300 head,la fel si la shutgun si adaugarea "costumelor" pentru vip si unele pentru admini.

1 pro ,da chiar eu am picat zilele trecute sniper si au sarit aia cu  bilele lor pe mine + cei spitter + ceilalti

2  sunt pro daca s-ar inlocui cu alta ,deoarece eu la level 8 folosesc cea de la level 7 pentru ca mai da ceva dmg ,aia la lvl 8 e un big shit 

3 contra ,a zis ca se repara 

4 pro da chiar e nevoie pentru astia gen uscatu care se joaca ''cu astia mici'' cum zice el uscatu

5 contra:) 

6 contra nu-si are rostul , hp,speed si restul sunt inferioare pentru a motiva oamenii sa joace cat mai mult pentru a creste.

4 tine de bun simt daca alti jucatori nu il au este treaba lor

E adevărat ca tine de bun simt dar daca infectezi omul , lasal...așa făceau câțiva smokeri înainte de rr ( il infecta , se juca cu el sau il tragea in laser $$cu slay nu i potoleai$$ ) de aceea vreau sa accentuez sugestia asta , sa se dea ban temporar ( bat inspre 60,500 etc ) pentru asta , nu slap sau slay

5 contra ,ar trebui sa fie o comanda cand esti in apropierea lui gen /detlm sau alta...deoarece deja sunt cele de la human care-ti arata numele celuilalt ,daca esti intr-o gaura poti sa te uiti la laser mult si bine ,ca mai sunt 20 de scrisuri pe langa laser ,daca stii ce zic ,adica sunt prea multe luminitze ,prea multe scrisuri deja o dam in christmas

Care alte 20 de scrisuri pe lângă laser ? daca te tot bazezi pe jucători să-ți zica " waaa , bla-bla a băgat lm in apa " i spargi laserul si apare scandal ca defapt el nu a pus lm acolo , el nu era acolo etc ... iar vina pica pe tine , nu pe altcineva , de aceea am sugerat asta...nu te ajuta ? NOU :::::: Acum si sugestia nr. 6 !!! Edited by xNk

la 1 am mai propus si eu la surv smokerul sa fie cumva fara putere sau daca se poate anulat intre zm runda aia, nu e greu daca stii cum sa scapi de el, iar la sniper treb reflex plus cv mai mult hp

la 5 pare interesant

restu is contra

Sugestia 1)Total PRO!Eram o data Sniper, am picat eu, si un deimos mi-a aruncat arma.Ce mai puteam facea acum?Sniper fara arma?wtf

Sugestia 2)Acea abilitate e buna pentru block cu lm, de ex:Te pui in spate la un laser ce nu poate fi atacat si stai acolo.. ca botu' si faci credite pe asta.. total nefolositoare abilitatea.Pro

Sugestia 3)Am luat o data 5 Aeolis la runda nemesis si nu imi apareau.Uite unde mi s-o dus 50 credite .. :)) (Aici rider o repara, de nu, Pro)

Sugestia 4)Pentru asta a luat cineva ban 120m inainte de rr, era sa iau si eu tot pe acelasi motiv..

Sugestia 5)Asa ar vedea si zm cat hp mai are lm, deci cand sa intre si el sa atace.Un fel de avantaj-dezavantaj, dar tot merita un Pro!

Sugestia 6)Uite aici de ce acei zm au mai putin hp, ca sa ii starneasca sa faca level mai mare, sa joace mai mult(o.o maxim, Contra)

(Daca vrei sa adaugi xNk de aici, as fi bucuros)Sniper mai mult hp; La runda Sniper skin de CrossBow; Eliminarea skin-urilor din meniu arme principal;*!Abilitate pentru level 1-8-15-22:Evadare, plus 25-50-75-100 viteza pentru un timp de 3 secunde!*

edit chose: cum sa-ti arunce arma la mod? Nici cu strip nu mere, e gen surv fara arma

si aeolis nu o poti cumpara la neme ptc neme ala nu ar mai putea ataca de foc, deaia o scosese mai demult

EDIT PRO:INCA SE INTAMPLA ASTA LA MODUL SNIPER!LA NEME NU TE LASA SA IEI AEOLIS.. (si nu pt ca nu ar vedea zm de foc)

Edited by Pro

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this