Jump to content

Welcome back

This is a new trip

Sign in to follow this  
-=XeNon=-

[Sugestie] Zm! + Sistem

Recommended Posts

Sugestie: ( 1 )

O mica propunere. de exemplu duminica sau in zilele de sarbatoare sa fie un fel de event cum ar fi... fiecare player sa isi aleaga ce clasa de zm doreste...

si ce clasa de human doreste.. doar pentru o mapa.. atat.

Asa va fi mai interesant si playerii vor avea moral sa joace mai cu drag sa faca acele clase de zm..

==================================================================================================================

Sugestie ( 2 )

Propun sa se bage un sistem in care la fiecare 10 minute jucate sa se dea 5 Credite.

Adica Eu stau pe server 10 minute primesc 5 Credite. . E pe furien un astfel de sistem la 5 minute jucate primesti 5 Souls.

Eu zic ca ar ajuta pentru ca cei cu lvl mic sa creasca mai repede.

Eu m-am reapucat acum si am lv 3 si e practic imposibil sa am vreo sansa vs aia de lv 20.

Dar daca s-ar baga chestia asta As putea sa ajung la o diferenta mai mica de lv 15 ei 21. Astept pareriel voastre.

P.s In 60 minute faci 30 credite.

==================================================================================================================

1)Pro

2)Si daca stau afk toata mapa?Si "fac" astia free pe mine?Faci credite mokka si tu si ei nu?1C la 5 min este bun..(Indecis)

what? ai luat-o de la 0? :)))

o fi imposibil sa prinzi 1 la 1 altu de lvl 20 da cei cu lvl muncesc multe ore cu sau fara VIP sa aive acel lvl, puturosii sa stea cu lvl lor

eu am propus mai demult ca in weekend sau orice alta zi, un Happy Hour, 2 mape playerii sa aive dmg VIP, adica sa faca c mai repede, sau macar la 500dmg..

uita-te prin vechile topice de la sugestii sau anunturi (rr), unele au mai fost spuse si respinse

Daca se baga 5 c la un anumit timp o sa-i vezi pe toti ca lasa cs-ul deschis non stop si stau afk chiar daca o sa fie admini on. 5 c le faci cand tragi intr-un zm deci CONTRA

1) Contra , pentru acele clase trebuie sa muncești nu sa le folosești duminica când e ziua "libera"

2) 10min =5c...contra , așa vor da toți retry ( reconnect ) ... si in + ai face lvl mult prea repede , atunci care ar mai fi rostul jocului ( pentru unii ) iar noaptea nu sunt admini , jucătorii vor face la credite....

tot vb de cei afk, sunt unii, care intra, iau gag si raman suspendati in aer cu ping ba 0 ba 600+, nu misca deloc, dar au arma..sau se invart, ar trebui ca la spec, un kick automat dupa vreo 2-3 min de afk pt cand nu sunt admini, tipii aia fac lag, nush ce-i cu ei,

p.s eu sunt mereu dupa 12-1 noaptea :P cate 2-3 ore cand e scl

1) Ar cam fi o idee desi .....cred ca ar trebui sa muncesti pentru acele clase

2) nu sunt de acord 

Daca fiecare chiar si pentru o singura mapa si-ar alege orice zm vrea ,nu ai putea sa joci , majoritatea jucatorilor s-ar enerva si ar iesi :DLa 2 tot asa , parca vad ca stau toti spec , afk sau intra noapte ca sa primeasca credite.

Se poate seta la un anumit timp ..daca stai nemiscat sa iei kick.

Edited by -=XeNon=-

Acel sistem de pe furien care iti da acei souls la 5 min vine si cu un anti idler ... adica in alea 5 minute trebuie sa te misti nu sa dormi dupa laser .

Se poate pune un astfel de reward in functie de nr de jucatori de pe server ... sa zicem ca se activeaza cand ai pe server 5+ jucatori ( pentru a preveni camp peste noapte )

Oricum eu ma gandesc sa blochez creditele pe timp de noapte , nu tin neaparat sa am serverul plin noaptea pentru a urca in un rank pe ceva site de profil ci sa previn problema maxima ... free-ul .

Un exemplu ar fi ignorarea damage-ului daca pe server sunt mai putin de 3 jucatori intre anumite ore iar victima ( zm-ul ) nu a dat deloc damage ( s-a pus la colt si ia damage ) . 

Nu cred ca e bine deoarece vara sunt multi jucatori , dar si acum se mai joaca cate cineva la ore tarzii , dar daca vrei sa pui sa fie o ora cat mai tarzie

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this