Jump to content

Welcome back

This is a new trip

Sign in to follow this  
rider

Modificare Adusa Laserelor

Recommended Posts

Am observat ( din nou ) ca cei cu vip profita de armura pe care o primesc si pun lasere pe lung apoi ... prinde-i doamne . 

Pentru a mai limita chestia asta am modificat laserele sa faca urmatorul lucru .

Consideram ca avem armura 100

PLANT

1 laser pus -> armura redusa 50%

2 lasere puse -> armura 0

Consideram ca avem armura 0 si 2 lasere puse

1 din 2 lasere este luat -> serverul da inapoi 50% din armura luata 

0 lasere puse -> serverul da inapoi toata armura luata .

Laserele au fost puse pentru protectie nu pentru circ.

Deci cei care mai aveti chef de dansat printre lasere ... have fun !

• Like 2

numai din vina lui Licka ca ala pune lm asa...

intrebare? si playerii fara VIP au trb cu lm? 1 lm -50 armura?

in schimb am obs ca deja prinde bn revive la zm mici (desi mie la smoker nu-mi da :)) )

Armura tuturor se reduce cu 50% nu cu 50 . 

pai pt cei fara VIP e putin necorect...50-50% tot acolo :))

ar trebui 25% playerilor normali, daca nu, il injuram toti pe Licka ala si gata :)) ca de la el ti-a picat azi cu armura

nu e tot aia 50 cu 50% , daca ai armura 50 si iti iau 50 ramai cu 0 dar daca iti iau 50% ramai cu 25 , intelegi ? Pana la urma daca ai nevoie de armura iei un lm de pe perete :))

Daca tot am modificat astea ...

S-a scos reward la kill cu laserul

S-a scos teleport de la moduri

@rider : Iar aici intervine un lucru si anume laserul la zombie , poti sa pui si 10 lasere si sa te plimbi printre ele pana te saturi...daca pune un zm laser pe acolo , esti ca si mort.Daca este un smoker de exemplu sau un ghost...esti mort , daca 2-3zm te fugaresc iar alti 2-3 dau in laser...esti mort , nici macar intr-un tunel nu se poate sta pentru ca te infecteaza zm cu laserul , am o nelamurire , si anume acum ceva timp ai spus ca limitezi vip-u la 5-6 ( mai mult sau mai putin ) , ai aplicat-o cateva luni , acum , dupa reset poti sa-mi spui de ce ai renuntat la asta ? Si cei care au nivel mare , de ce cumpara vip ?...de distractie , au lvl nush cat si mai i.au...( nu zic doar de tine alexin )...daca mi-ai putea raspunde , m-as bucura.

Acum trebuie sa sufere si cei care nu au armura...

Mai adaug ceva , aproape nimeni nu te ataca , ca pui laserul la spart , ca il pui pe lung , pai daca ai platit sa ai armura , credite dublate , nu ar trebui sa le poti folosi ? Dupa laser nu nu se fac credite !

---Asta este parerea mea---

Edited by Catelus Cu Parul Cret

Acum sunt 7 jucatori care au vip iar ceea ce zici tu e adevarat dar vezi ca vreo 4 expira in 7-9 zile ( printre care si al tau ) . 

Referitor la lasere .. acel laser te face zm chiar daca ai armura sau nu deci nu are legatura cu modificarea de azi , jocul nu se modifica cu nimic in privinta asta.

Modificarea a fost necesara pentru ca cei cu vip pun laserele pe lung si profitand de armura vin si iti baga arma pana in gat, inping alti jucatori in laser si tot asa .

A-ti facut levelele pe care le aveti pe jucatorii noi care ii bagati in laser numai pentru drop...

revin cu completarea ca sunt cu treaba acum.

• Like 1

despre modificari:

la supravietuitor am obs ca nu mai pica nici dropuri...dar nu asta vroiam sa spun, vroiam sa spun ca uneori zm nu lasa deloc drop, de azidimineata cand nush ce ai modificat, am obs ca humanii morti lasau drop si nu zm, dar remediasei, totusi mai sunt runde cand din 10 zm am vazut doar 3-4 dropuri

sustin ce a zis xNk, si o propusesem si eu mai demult playerii peste lvl 17 sa nu mai primeasca VIP luna de luna, daca stii sa joci faci toti zm dintr-un singur VIP, de aici disperarea multora sa creasca in lvl pana la 30 cred

cand pui lm la spart si nu ataca e din motivele urmatoare: e grup, si te ciuruie sau: esti VIP si ai o arma de rupi capete + 16k bani + 2 lm, nu zic sa nu folositi armele, da nu ii torturati pe cei mici, eu unu le recomand cand ramaneti printre ultii humani si vin gramada zm la tn

Adminii trebuie sa dea slap/slay celor care nu ataca lm la spart (sa vedeti cum ataca toti) nu sa asculte motive si motive: are lm, are arma de la extra item, mai am putin HP

aici sugerez iar comanda frozen pt admini, zm care nu ataca sau fug chiar si la moduri sa fie inghetati ca de ice bmb dar sa ia dmg de la humani ca pedeapsa pt neatacare in scop de zombi, este pe alte sv de zm o lectie foarte buna

daca tot era problema VIPs cu lm pe lung, lucru facut mai ales de Vipii micuti am obs ca nu au speed mare: ar trebui scoasa armura de la dropuri daca si playerii normali pierd armura la lm pus, si sa ramana doar c, sau iar 2 c la kill cu arma (ca drop)

lm la zm, ar trebui sa ucida humanul!! multi buti cu care esti dupa lm in special in locuri strampte se duc in lm (ca zm in lm albastru), nu inteleg ce cred ei ca fac, si dupa inf tot grupu injurandu-l toti, sau ca mod de a face credite prin infectie

am obs ca s-a scos teleport la moduri dar nu sunt de acord la plagune si swarm, nu am obs bn azi daca e mereu si la ele, dar am patit azi la swarm sa-mi zica ultimatu "Nu esti in pozitia corecta pt ultimate" sau ceva de genu asta ca la mod nemesis sau asasin

apreciez scoaterea dmg in timp ce esti inghetat, in sf rundele nu se mai termina in 5 sec

cam atat deocamdata, daca mai e cv dau edit sau alt post, apreciez munca depusa de rider! dar sunt deranjat cand stricam o parte din joc din cauza unui player (Licka) cum a fost mai demult si cu shotgun cu foc VIP, care era arma lui Blue runda de runda

astept modificarile urmatoare

rider eu cat mai am VIP, nu mai apare pe forum la "Membrii VIP"

(eu imi spun punctu meu de vedere, don't kill me)

edit: mi-am adus aminte, ar trebui o regula in reg sv, dupa 5 runde cred ca toti au bani de 2 lm, deci: dupa primele 5 runde lm pus pe lung sa fie spart de comanda aia a adminilor (pe care eu nu o am) dar cred ca era cst_del, sa nu mai fie problema spusa de unii, dupa lm nu ataca, mai bn pun pe lungu hartii

Ai foarte mare dreptate chose,dar cred ca  unii zombi nu ataca de teama sa nu fie omorati ca apoi urmatoarea runda sa nu isi mai poata folosii ultimatele,eu unu as propune sa putem folosii ultimatele in fiecare runda infiderent ca murim sau ramanem in viata,si daca am avea ultimatele in fiecare runda macar sa se mareasca cooldownul cu 5-10-15 secunde! sa nu poti sa le folosesti asa des!

Edit chose: de aceea celor mici li s-a adaugat respawn, si poate in viitor zm fara puteri lvl 1-7 vor avea macar,

1 respawn daca nu sunt omorati prin headshot,

iar ce zici tu cu ultimatele, n-o consider ca imbunatatire a jocului, tinand cont de speed lvl mari la humani

Edited by -TheChosenOne-

Mnah, ma gandesc ca e o idee buna.Dar daca li se aplica si la playerii normalo care fac cu greu armura.. nu mai suna bine.Ar fi mai echilibrat doar celor VIP aceasta reducere a armurii ca doar ei au 100 in fiecare runda..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this