Jump to content

Welcome back

This is a new trip

Sign in to follow this  
rider

Rescriere Server

Recommended Posts

Dupa cum unii dintre voi stiu a inceput rescrierea serverului de zm.

Serverul a fost scris de la 0 iar in acest moment este aproape functional.

Cu ce vine in plus noul server :

• Clase nelimitate* human
  • Clase nelimitate* zombie
  • HP/Damage/Speed/Armura/Skin/Gravitate customizate
  • Mod nou ( Ghost )
  • Arme diferite gratuite ( se lucreaza inca la damage diferit pentru fiecare arma )
  • Sistem de customizare al jucatorului online
  • Sistem de Puncte ( care pot fi folosite pentru modificarea abilitatilor Human/Zombie )

Ce a fost eliminat din noul server :

• Sistemul de levele
  • Creditele
  • Laserele
  • Modul survivor

Ce mai este de facut :

• Instalarea noului sistem de arme
  • Adaugarea mainilor la ZM
  • Stergerea obiectivelor mapei
  • Adaugarea de sunete noi
  • Reglarea HP la Ghost/Sniper
  • Aplicarea altor sugestii

Imagini din interfata:

Human

Imagine postata

Zombie

Imagine postata

Skinul se alege cu un simplu click pe imaginile cu zombie iar in stanga sus veti vedea zombie-ul care este activ pe numele vostru , acelasi lucru este valabil si la Human.

In momentul in care aveti puncte castigate le puteti adauga la diferite abilitati cu un singur click pe + ca in imaginea urmatoare.

Imagine postata

O data apasat butonul + o abilitate va fi intarita , de exemplu :

In poza am Health = 178 . Dupa apasarea butonului + voi pune un punct de viata si voi avea Health 179 .

Orice modificare se aplica instant la conectarea pe server .

De ce aceasta modificare ?

Acest mod poate fi jucat pe orice tip de harta , nu mai trebuie sa intri pe server sa dormi dupa un laser , elimina problema cu `Nu atac pentru ca se incarca puterea` .

Acest mod aduce un plus de actiune pe server , serverul consuma mai putine resurse ( momentan serverul are un singur plugin fata de serverul actual care are 90+ ) .

Serverul poate fi configurat usor pentru adaugarea de noi moduri/skinuri/arme.

Daca aveti idei ... le astept.

nelimitate* = Permite modificarea tuturor aspectelor ale unui caracter.

• Like 1

super,daca scoti laserele poti sa elimini si blocarea aia care ti-o dau zombie cand te ataca cu click stanga? Si sistemul cu puncte trebuie modificat adica cand bagi un punct la hp sa nu ti dea doar 1 hp in + pentru ca se strica balanta daca ai baga 1 pct la atac sau speed,sau poate nu stiu eu pana nu intru pe sv sa vad :)Si la VIP o sa oferi dublarea punctelor obtinute sau cum o sa fie noul sistem vip?

Edited by AlexIn

super,daca scoti laserele poti sa elimini si blocarea aia care ti-o dau zombie cand te ataca cu click stanga? 

Da, o scot chiar acum .

Edited by rider
Rezolvat

Dece nu pot intra pe server 

Imi zice invalid server password la orice nume care asi incerca , chiar si la cele neinregistrate

Sau este pusa parola la server pana la finalizarea chestiilor noi?

Edited by Int3rne7

Deabea astept sa intru pe cs sa incerc sv-ul, dupa ce ma pun la punct. Si chiar vreau sa vad cum e fara lm :)) sv-ul o sa faca dependenta :)

Am reusit in sfarsit sa il stabilizez dupa cateva ore de belele .

Sistemul de puncte este activ si modelele sunt afisate corect la fel si abilitatile .

Acum serverul da 1 Punct la 3 kill-uri si 3 Puncte la fiecare kill daca victima este nemesis sau survivor.

Serverul numai e asa de frumos cum era inainte,acum daca te baga primul zm e aproape imbosibil sa faci pe cineva daca nu esti fix langa el cand te baga zm. Punctele se fac extrem de greu pentru ca fragurile se fura "ca dracu" + ca serverul nu e echilibrat intre zm si human,adica un human intotdeauna omoara un zm la 1 vs 1,sniperul  este imbosibil sa-l omori (te bate si cu lama) + altele. Parerea mea e ca mai trebuie lucrat la sistemul cu puncte,daca ramane asa nu cred ca o sa fie playeri pe sv.

Am scos deja damage de pe cutitul la sniper.

In rest ca te bate un human cand esti zm .. voi v-ati pus toate punctele pe speed sau pe damage la om . La zombie nu v-ati pus decat skin :))

Daca nu stiti sa faceti upgrade la zombie/human nu inseamna ca serverul nu e frumos ci ca nu stiti voi sa puneti niste puncte .

Ca nu sunt multe puncte ... stiu , modific asta .

Asa cum faceam eu fiecare clasa de om/zm si era cate o problema ca zm de level 8 alerga mai repede ca ala omul de 10.. era greseala mea dar acum pentru ca voi va faceti clasele nu mai e greseala mea ci a voastra .

Cred ca chiar tu ai scris pe undeva pe aici sa se scoata abilitatea zm de a `agata` oamenii.

Serveru e SUPER namaipomenit , pentru asta BRAVO RIDER , chiar daca nu e gata †coplet †dar sunt sigur ca nu va mai dura ceva timp eu cred ca mai trebuie bagate niste arme , si un pic la puncte ceva mai repede sa se faca .

Dar in rest  e super .

#Alexin daca sti sa upgradezi calumea nimeni nu poate sa se faca , †bine nu poti sa fi foarte bun daca joci 5 ore daca ai juca ca mine ai vedea ca e super .

Server-ul e mult mai "fain" cu sistemul de puncte si rider are dreptate,am facut si eu lafel:))) totu' in human si nimica in zm si ma ofticam:)

Abia astept sa-l termine de facut si sa-l bage la loc!

• Like 1

Modificarea serverului zm a inceput si s-a oprit aici .

Pe zm ramane modul vechi , voi deschide alt server de zm in germania ( posibil serverul riot ) unde va fi aplicat modul nou.

Dupa cum am inteles de la baieti , pe zm modul vechi e foarte `jmecher` pentru ca permite vorbitul la telefon si masturbarea dupa laser .

Eu dupa 3 ani de stat pe dupa lasere m-am cam plictisit si vreau sa incerc ceva nou deci voi juca doar pe modul nou care va primi zilnic update-uri .

Cred ca acei ce considera modul vechi a fi cel mai tare trebuie sa isi dea seama ca un server cu 10 oameni nu este un server tare ci este un server care se apropie de final dupa 2-3 ani in care si-a facut treaba.

• Like 2

Asai rider aplica noul sv de zm ee foarte tare "unii" chiar nu stiu a aprecia ;)

• Like 2

Modificarea serverului zm a inceput si s-a oprit aici .

Pe zm ramane modul vechi , voi deschide alt server de zm in germania ( posibil serverul riot ) unde va fi aplicat modul nou.

Dupa cum am inteles de la baieti , pe zm modul vechi e foarte `jmecher` pentru ca permite vorbitul la telefon si masturbarea dupa laser .

Eu dupa 3 ani de stat pe dupa lasere m-am cam plictisit si vreau sa incerc ceva nou deci voi juca doar pe modul nou care va primi zilnic update-uri .

Cred ca acei ce considera modul vechi a fi cel mai tare trebuie sa isi dea seama ca un server cu 10 oameni nu este un server tare ci este un server care se apropie de final dupa 2-3 ani in care si-a facut treaba.

Adica : Cred ca acei ce considera modul vechi a fi cel mai tare trebuie sa isi dea seama ca un server cu 10 oameni nu este un server tare ci este un server care se apropie de final dupa 2-3 ani in care si-a facut treaba. ???

Sv de zm va fi inchisc ca nu mai sunt plaieri ? ( da ori cum modul nou e mult prea fain ) .

Cu toate astea scand va fi gata sv  †riot †cu modul nou?

Playerii mai multi se fac cu boost , parerea mea mai bine faceam mai mult toti ca sa aducem zm pe primele locuri in top. Un sv nu poate sa i a adio dupa 2 3 ani parere mea. Cat ne am distrat pe zm.

Nu are legatura , pana la urma m-am horatat sa termin serverul .

Dupa ce il termin cei care nu au chef sa joace pe el/nu le place/etc, pot sa joace unde vor ei.  

• Like 1

« √" data-cid="19016" data-time="1453478508">

Playerii mai multi se fac cu boost , parerea mea mai bine faceam mai mult toti ca sa aducem zm pe primele locuri in top. Un sv nu poate sa i a adio dupa 2 3 ani parere mea. Cat ne am distrat pe zm.

Cand o sa fie gata , si vom fi 10-15 player am sa fac videoclip si o sal pun pe youtube....

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this